Skip links

Neler Yapıyoruz?

Hizmetlerimiz

Bize Mesaj Gönderin


  İletişime Geçin

  +90 539 886 99 51

  Kurumsal Tasarımlar

  Kurumsal Kimlik

  Kurumsal Kimlik Nedir ?

  Kurumsal kimlik olarak nitelendirilen kavram aslında adından da rahatlıkla anlaşılacağı gibi bir firmanın, kurumun, vakfın ya da bu tip başka oluşumların hem şirket içinde hem de şirket dışında duruşunu, davranışını, imajını temsil eden kavram, yani şirketin kimliğidir.

  Bir başka deyişle kurumsal kimlik firmanın iç ve dış dünyadan görünen yüzüdür. Kurumsal kimlik firmalarda ortaya çıkabilecek olan kimlik kargaşasını yok eder. Aynı zamanda iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmaların, müşterilerin ya da hitap edilen hedef kitlenin gözünde prestij kazanmalarını, firmaların saygınlığının artmasını sağlar. Ayrıca, etkili ve akılda kalıcı şekilde oluşturulmuş bu kimlikler firmalar tarafından da özümsendiğinde, müşterilerin gözünde firmalara olan güveni artırarak, firmaların akıllarda daha çok yer etmesine olanak sağlar.

  Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde firmalar kurumsal kimlik tasarımına özen göstermeli hatta bunun için alanlarında uzman profesyonellerle çalışmalıdırlar. Çünkü kurumsal kimlik bir nevi kurumun imzası görevini görecektir ve bir kez kullanılmaya başlandıktan ve insanlar oluşturulan bu kurumsal kimlik ile firmaları kafalarında bağdaştırdıktan sonra, firmalar için tekrar bir kurumsal kimlik oluşturmak çok zor ve zahmetli bir süreç olacaktır.

  Püf Noktası

  Sıkça Sorulan Sorular

  Bu yapılacak çalışmanın büyüklük derecesine göre değişmektedir,
  oratalama biz zaman dilimi ise tahmini 3-4 aydır.

  Eğer yaptığınız iş'te başarılı olmak istiyorsanız mutlaka kurumsal bir kimliğiniz olmalıdır, sadece logo ve kartvizitle kurumsal kimlik oluşamaz.

  Kurumsal kimlik firma içinde ve firma dışında kullanılan tüm doneleri kapsamaktadır.