Skip links

Neler Yapıyoruz?

Hizmetlerimiz

Sosyal Ağa

Sosyal Medya

Sosyal Medya Çalışması

Sosyal Medya Çalışması Nasıl Yapılır; İnternet kullanıcılarının artmaya başlamasıyla sosyal medya kullanımı da aynı oranda artmaktadır. Hatta sosyal medya günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Durum böyle olunca sosyal medya, kurumların imaj yaratabilmesi için etkin kullandıkları bir faktördür.

Bu alanda başarılı olabilmek için doğru bir sosyal medya çalışmasının yapılıyor olması gerekmektedir. Sosyal medya çalışmasında ulaşılmak istenen hedef kitlenin doğru seçilmesi ve verilmek istenen mesajların doğru aktarımı büyük önem taşır. Doğru ve sağlıklı bir sosyal medya çalışması için dijital medya analizinin doğru yapılması gerekmektedir. Belirlenen hedefler ile; Ulaşılmak istenen hedef kitleye, -En doğru zamanda, -En doğru yerde ulaşılması sağlanarak, firmaların ürün ve hizmetlerinin bilinirliğini arttırarak, gerçekleşecek satış oranını yükseltmek gerekmektedir.

Sosyal medya çalışmalarında cevap verilmesi gereken bazı sorular vardır. Bu sorular; -Firmanın vermek istediği ana mesaj nedir? -Hedef kitle kimdir? -Hedef kitleye ulaşılması gereken sosyal mecralar nelerdir? -Hangi zamanda yapılmalıdır? -Bütçe nedir?

Püf Noktası

Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal medyada olmak için çok hesap açmak yerine, var olan hesabınıza ağırlık vermek daha önemli, hesabınızı sürekli güncelleyin.

Paylaşımların planlı olması çok önemli, hergün paylaşım takipçilerinizde sıkabilir, bu konuda biz çapraz paylaşımı öneriyoruz.

Profesyonel paylaşımlar yapıyorsanız, mutlaka kurumsal bir çizginiz olmalı,kullandığınız renkler, fontlar çok önemlidir.